Достапни линкови

Потврден идентитетот на убиените лекари во Авганистан


Христијанската хуманитарна организација Меѓународна мисија за помош потврди дека десеттемина лекари убиени во Авганистан, минатата недела се нивни вработени. Двајца од убиените се Авганистанци, шестмина се Американци, а по еден од убиените се Германец и Британец. Американската државна секретарка Хилари Клинтон ги осуди убиствата.
XS
SM
MD
LG