Достапни линкови

Експлозија во Анталија, 3 повредени


Тројца луѓе биле повредени денеска во турското летувалиште Анталија при експлозија на резервоар за течен гас, јавуваат турските медиуми. Меѓу повреднеите се двајца туристи од Данска. Екплозијата се случила на паркинг до плажа во Анталија на југот на Турција.
XS
SM
MD
LG