Достапни линкови

Идентификувани лекарите убиени во Авганистан


Од Меѓународната мисијата за помош со седиште во Кабул денеска ги идентификуваа и последните две жртви од тимот медицински работници чии тела беа пронајдени во североисточната провинција во Авганистан . Шефот на мисијата Дирк Франс денеска ги објави имињата на последните два жртви, од кои едниот е од Америка а другиот од Германија. Во истрагата за расветлување на случајот учествуваат авганистански и американски експерти. Нападот го осуди меѓународната заедница.
XS
SM
MD
LG