Достапни линкови

Од жештини во Романија починале 7 луѓе


Седум луѓе загинаа во изминативе три дена во романскиот црноморски град Костанца поради жештините. Седумте жртви биле хоспитализирани со сончаница и со висока телесна температура . Петмина од починатите биле на возраст над 60 години а другите двајца имале околу 30.
XS
SM
MD
LG