Достапни линкови

Во Атина затворени 15 проценти од продавниците


Речиси 15 проценти од продавниците во Атина се затворени во последните неколку месеци поради економската криза, соопштиле од грчкото здружение на трговци. На главата улица во Атина биле затворени 17,2 проценти од продавниците. Од здружението велат дека ваквата состојба може да доведе до нерамнотежа на трговијата на мало . Тие бараат да се сретнат со преставници на Европската Комисја , Европската централна банка и Меѓународниот монетарен фонд.
XS
SM
MD
LG