Достапни линкови

Талибанците јавно погубиле бремена Авганистанка


Талибанците јавно екзикутирале една бремена Авганистанка во северозападен Авганистан, соопштуваат од локалната полиција. Талибанците ја обвиниле жената дека сторила прељуба. Пред да ја застрелаат жената добила и 200 удари со камшик. Во покраината Кадас каде на власт се Талибанците се одржани многу јавни егзекуции поради кршење на строгите исламски закони. Талибанците негираа дека тие ја погубиле жената.
XS
SM
MD
LG