Достапни линкови

Разговори САД - Северна Кореја по тензиите меѓу двете Кореи


Северна Кореја се согласи на натамошни разговори со САД по заострените тенизии на полуостровот како последица на торпедирањето брод на Јужна Кореја во Март, за што Сеул го обвини Пјонгјанг. Разговорите ке бидат на ниво на полковници во село Панмунџон на граница меѓ двете Кореји како подготовка на средба на генерали за потонувањето на бродот при што загинаа 46 морнари.
XS
SM
MD
LG