Достапни линкови

САД, Русија и Канада на анти - терористички вежби


Американски, руски и канадски сили одржуваат анти терористички вежби во кои авиони пресретнуваат киднапиран патнички авион над Атлантикот. Целта е координација меѓу цивилните контроли на летот и воените сили на овие три земји.
XS
SM
MD
LG