Достапни линкови

Нетанјаху ќе сведочи за израелскиот напад врз флотата за Газа


Израелскиот Премиер Бенјамин Нетанјаху денеска ќе сведочи пред израелската Комисија која го испитува нападот врз хуманитарната флота во кој на 31 Мај загинаа 9 турски активисти. Овој напад предизвика дипломатска криза меѓу Израел и Турција.
XS
SM
MD
LG