Достапни линкови

Во Авганистан годинава загинале 1325 цивили


НАТО соопшти дека еден американски војник загина денеска во бомбашки напад во јужен Авганистан. За време на викендот пак загина едно авганистанско дете кое беше застрелано од милитанти за време на престрелка со силите на НАТО во провинцијата Кунар.
Авганистанската Комисија за човекови права соопшти дека од почетокот на 2010 година во земјата загинале 1.325 цивили повеќето убиени од Талибанците милитанти.
XS
SM
MD
LG