Достапни линкови

Голем пожар на албанско - грчката граница


Голем пожар беснее на албанска територија во близина на границата со Грција, јави грчката агенција АНА-МПА.
Противпожарните служби во грчкиот град Јанина од вчера се во состојба на зголемена готовност, бидејќи постои опасност пожарот да ги опфати и граничните реони во Грција.
Грчки приотивпожарни сили денеска ќе бидат префрлени на албанска територија за да се вклучат во гаснењето на огнот
XS
SM
MD
LG