Достапни линкови

Тројца загинати во Чеченија


Двајца милитанти и еден полицаец загинаа во престрелка во Грозни, главниот град на Чеченија, соопштија од руската полиција. Од Министерството за внатрешни работи го потврдија инцидентот, дополнувајки дека бунтовниците често ги напаѓале припадниците на полициските сили.
XS
SM
MD
LG