Достапни линкови

убиени двајца бунтовници во Грозни


Двајца милитанти и еден полицаец загинале денеска во повеќе часовна престрлка во близина на Грозни во Чеченија. Од министерството за внатрешни работи соопштуваат дека милитантите се криеле во една зграда. Руските специјалци својата операција ја почнале в зори, откако полицијата ги лоцирала бунтовниците по кои трагала во станот во населбата и ја обезбедила областа. На местото додека се изведувала акцијата лично присуствувале највисоките функционери во републичките безбедносни министерства.
XS
SM
MD
LG