Достапни линкови

Горештините не дозволуваат преговори меѓу МПЦ и СПЦ


Преговорите со Српската православна црква ќе продолжат кога ќе дојде време за тоа, изјави денеска поглаварот на Македонската православна црква господин господин Стефан. Тој изјави дека тоа прашање ќе се отвори кога ќе дојде времето. Овие летни горештини не дозволуваат многу патување и многу разговори, веројатно во поснежни денови, рече г. г. Стефан.
XS
SM
MD
LG