Достапни линкови

Приштина одобри Богдановиќ да ја посети земјата


Косовските институции му одобриле на министерот на Владата на Србија задолжен за Косово и Метохија да го посети Косово, соопштуваат од владата на земјата. На Министерот Горан Богдановиќ ќе му биде обезбедена придружба за време на посетата на Косово изјавил портпаролот на косовската полиција.
XS
SM
MD
LG