Достапни линкови

Застрелан полицаец во Крушево


Полицаец бил застрелан во главата во оваа утро во Крушево, соопшти Министерството за внатрешни работи. Убиството, според првичните наводи на полицијата, го извршил 45 годишен човек со кога сега починатиот полицаец не бил во добри односи. За време на убиството 39 годишниот полицаец не бил на должност. Како причини за убиството се наведуваат претходни недоразбирања и расправии меѓу убиениот и тој кој пукал во него.
XS
SM
MD
LG