Достапни линкови

Во Италија запленети 2 тони цигари


Италијанската полиција запленила повеќе од 2 тони цигари нелегално внесени во земјата од Молдавија. Се проценува дека вредноста на цигарите изнесува 600 илјади евра. Полицијата уапсила четворица Молдавци кои ги внеле цигарите во Италија. Цигарите биле сокриени во големи контејнери за течен детергент кои имале дупло дно.
XS
SM
MD
LG