Достапни линкови

Саудиска Арабија се договори за услугите на Блек Бери


Саудиска Арабија постигна договор со креаторите на телефонот Блек Бери дека нема да го забранат сервисот за испраќање пораки . Од регулаторнот тело соопштиле дека кралствот се согласило со творците на Блек Бери услугите кои ги пружа телефонот да не се искористат за криминални цели. Неколку други земји, меѓу кои Индија и Обединетите Арапски Емирати, изразија слична загриженост околу тоа како да ја следат употребата на Блек Бери телефоните.
XS
SM
MD
LG