Достапни линкови

Пакистан добива меѓународна помош


Во Пакистан и денеска се евакуираат луѓе по заканите од нови поплави по обилните дождови во северниот дел на земјата. Премиерот Јусуф раза Гилани веќе побара меѓународната заедница да помогне на 15 милиони луѓе погодени од поплавите. Австралија денеска ja дуплираше својата помош и сега ќе даде 9,2 милиони долари. САД вети вкупно 35 милиони долари помош.
XS
SM
MD
LG