Достапни линкови

Кавказ:двајца полицајци убиени, а шест ранети


Двајца полицајци биле убиени, а шест се повредени во одделни напади во северниот кавкаски регион на Русија, јавуваат руските агенции. Интерфакс соопштува дека напаѓачите со огнено оружје убиле двајца полицајци во градот Баксан во Кабардино-Балкарија. Во меѓувреме, во соседната република Дагестан, шест полицајци биле повредени кога група од најмалку 10 напаѓачи почнале да пукаат во нивната патрола.
XS
SM
MD
LG