Достапни линкови

Авганистанката без нос пристигна во Калифорнија


Авганистанката на која Талибанците и го отсекле носот и ушите затоа што го навредила мажот бегајќи избегала од дома, пристигнала во Калифорнија за да и се направи пластична операција. Случајот со 18-годишната Биби Ајша предизвика внимание откако нејзината фотографија се најде на насловната на магазинот „Тајм“. Нејзиниот третман и реконструкцијата на лицето е на сметка на Гросман Брн Фондацијата.
XS
SM
MD
LG