Достапни линкови

Пакистан и Британија во обид да ги поправат односите


Претседателот на Пакистан Асиф Али Зардари денеска се сретна во Лондон со британскиот премиер Дејвид Камерон. И двајцата лидери ја истакнаа важноста од добри односи меѓу двете земји. Станува збор за обид да се поправат дипломатските односи откако Камерун за време на посетата на Индија сугерира дека Пакистан замижува пред извозот на исламскиот тероризам.
XS
SM
MD
LG