Достапни линкови

Власта го изгуби кредилибитетот да зборува за економијата


СДСМ реагира на денешните изјави на премирот за извозот и индустриското производствo, со став дека „власта го изгубила кредибилитетот да зборува за економијата“.
Сето тоа е сосема беспотребно бидејќи и онака овие економски статистички податоци веќе никој не ги зема за сериозни, особено по невидениот скандал од пред неколку месеци кога министерот за надворешни работи Милошоски во интервју за странски медиум соопшти податок којшто дотогаш не беше јавно објавен од Државниот завод за статистика, стои во соопштението на СДСМ.
Според таа партија, само во такви околности власта може да зборува за позитивни движења во македонската економија, и покрај, како што велат, катастрофалната состојба во која се наоѓаат фирмите во државава
XS
SM
MD
LG