Достапни линкови

Пожар во близина на рафинерија во Грција


Пожар денеска избувна во фирма за рециклирање која се наоѓа на патниот правец Атина - Коринт, во реонот на Аспропиргос.
Пожарот е во близина на рафинеријата на грчката навтена компанија „Еленика петрелеа.
Пожарникарите презеле дополнителни мерки за огнот да не стигне до рафинеријата.
XS
SM
MD
LG