Достапни линкови

Во Бон заврши уште една рунда климатски разговори


Американскиот официјален претставник на таканаречените климатски разговори изјави дека некои земји се повлекуваат од поддршка што ја ветија за намалување на емисиите на штетни гасови. Џонатан Персинг денеска во Бон изјави дека е многу загрижен што некои земји не се држат до ветеното на климатската конференција во Копенхаген. Тој не именуваше за кои земји станува збор.
Средбата во Бон е претпоследна, пред климатскиот самит закажан за крајот на ноември во Канкун, Мексико.
XS
SM
MD
LG