Достапни линкови

Руското нуклеарно оружје не е загрозено од пожарите


Руското нуклеарно оружје е безбедно од пожарите кои беснеат со недели, соопшти портпаролот на ракетните сили Вадим Којал. Според него, ситемите се така направени да можат да издржат светлосни напади, пожари и друго. Во пожарите во Русија живото го загубија 50, а се повредени стотици лица.
XS
SM
MD
LG