Достапни линкови

Екипа на ХТВ нападната на прославата на акцијата Луња


Екипа на Хрватската телевизија била нападната на синоќешната прослава на 15 годишнината од операцијата Луња што се одржала во хрватското село Чавоглава. Десетина посетители, од кои некои имале усташки капи во еден момент почнале да ја навредуваат и каменуваат екипата. Тоа, според известувањата, траело час и половина, кога дошла полицијата и интервенирала.
XS
SM
MD
LG