Достапни линкови

Ограбена бензинска пумпа во Скопје


Две маскирани вооружени лица во текот на изминатата ноќ ја ограбиле бензинската пумпа „Супер оил“ во Ченто, соопшти Министерството за внатрешни работи. Тие со пиштол принудиле вработен на бензиската да им го предаде дневниот промет од околу 70 илјади денари. МВР презема мерки за пронаоѓање на сторителте.
XS
SM
MD
LG