Достапни линкови

Синхронизирани бомбашки напади во Багдад


Ирачката полиција соопшти дека неколку бомби биле фрлени врз безбедносни патроли во Багдад, при што загина 1 полицаец, а 15 лица се ранети. Едната бомба била фрлена во шиитски кварт а друга во центарот на Багдад во временски перидо од неколку минути.
XS
SM
MD
LG