Достапни линкови

Бронислав Коморовски стана нов Претседател на Полска


Бронислав Коморовски денеска и официјално стана Претседател на Полска. Иниугуарацијата се случи речиси 4 месеци по загинувањето на Претседателот Лах Качински. Коморовски беше Претседател на Парламентот и на избори го победи братот на починатиот Претседател Јарослав Качински.
XS
SM
MD
LG