Достапни линкови

Експлозијата на јапонскиот танкер беше тероризам?


Минатонеделната експлозија на јапонскиот супер танкер во близина на преминот Ормуз беше акт на тероризам, јави агенцијата на Обединетите Арапски Емирати, повикувајки се на владини извори. На бродот, според агенцијата, биле најдени траги од експлозив. Релативно непозната група поврзана со Ал Каеда ја прифати одговорноста за нападот.
XS
SM
MD
LG