Достапни линкови

Хип - хоп звезда кандидат за Претседател на Хаити


Хип – хоп музичката зведа на Хаити и САД, Вајклиф Жан се регистрира како кандидат за претседател на Хаити на изборите на 28 Ноември. Тој нема никакво политичко искуство, но е популарен и познат по активностите за собирање помош за Хаити по катастрофалниот земјотрес во кој загинаа околу 300 илјади луѓе. Тој е роден на Хаити но како дете се преселил во Њујорк и Њу Џерси и е добитник на три музички наградио Греми.
XS
SM
MD
LG