Достапни линкови

САД донира пари за настраданите во поплавите во Пакистан


Соединетите Американски Држави донираа дополнителни 25 милиони долари за помош на Пакистан, кој се соочува со најголемите поплави во историјата на земјата. Американската амбасада во Исламабад соопшти дека тие досега донирале околу 35 милиони долари. Парите ќе бидат собрани од меѓународни организации со кои на пакистанскиот народ ќе му биде обезбедена храна, здравствена нега и засолниште. Во поплавите загинаа околу 1500 луѓе.
XS
SM
MD
LG