Достапни линкови

Најмалку 50 жртви од пожарите во Русија


Во одредени области во западниот дел на Русија заврна дожд по невообичаените високи температури, кои ја зафатија земјата во последниве денови. Дождот помогна во спречувањето на ширењето на пожарите низ Русија. Бројката на жртви во пожарите се искачи на 50, откако спасувачите пронајдоа мртво тело под урнатините во едно село, а друга жртва почина од изгорениците во болница. Руското министерство за итни случаи соопшти дека уште околу 600 пожари се активвни низ земјата.

XS
SM
MD
LG