Достапни линкови

Русија и Јужна Африка потпишаа договор за збогатување ураниум


Руска компанија ќе соработува со компанија од Јужна Африка за снабдување на централата во Јужна Африка со ниско збогатен ураниум Спогодбата била потпишана на средбата меѓу рускиот претседател Дмитриј Медведев и претседателот на Јужна Африка Јакоб Зума . Договорот стапува на сила следната година а ќе важи до 2018-та
XS
SM
MD
LG