Достапни линкови

Владата нема да ги прекине преговорите за името


Владата нема да ги прекине преговорите за името со Грција, но е многу внимателна во тие преговори, изјави премиерот Никола Груевски. Тој рече дека Владата не би одела на прекини , но дека се многу внимателни за името. Изјавата на Груевски следи по се позачестените барања на дијаспората да ги прекине преговорите за името со Грција.
XS
SM
MD
LG