Достапни линкови

Анти-владини протести во Бишкек


Околу илјада подржувачи на соборениот претседател на Киргистан се собраа денеска на протести пред парламентот во Бишкек. Тие ги обвинуваат привремените власти за нетранспарентност и сметаат дека Киргистан не е подготвен за одржување на парламентарните избори, што се закажани за октомври.
XS
SM
MD
LG