Достапни линкови

Самоубиствен напад во Авганистан, 6-мина загинати


Бомбаш самоубиец со автомобил удрил во конвој на авганистански и НАТО сили во провинцијата Кундуз, при што 6-мина полицајци загинале, а 13 лица биле повредени. Според претставници на локалните власти, било оштетено и едно возило на НАТО, а најмалку двајца американски војници повредени.

XS
SM
MD
LG