Достапни линкови

Пакистанскиот претседател во Велика Британија


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари престојува во петдневна посета на Велика Британија. Главни теми на посетата се пакистанската улога во однос на британското предупредување од тероризам и штетите од пакистанските поплави. Зардари вчера пристигна во Велика Британија од Франција. В понеделник тој ќе има разговори со британскиот премиер Дејвид Камерон.
XS
SM
MD
LG