Достапни линкови

Времето ќе биде променливо и посвежо


Времето ќе биде променливо облачно и посвежо, попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен дожд и грмежи. Локално ќе има услови за пороен дожд со засилен ветер и електрични празнења. Температурата ќе се движи од 23 до 32 степена.
Во Скопје ќе биде променливо облачно и посвежо, а попладне ќе има развој на нестабилна облачност со повремен дожд и грмежи. Температурата ќе достигне до 30 степени.
XS
SM
MD
LG