Достапни линкови

Русија се справува со пожарите


Од руското министерство за итни случаи соопштуваат дека во последните 24 часа се појавиле повеќе од 400 нови пожари, пожарникарите успеале да изгаснат 300, повеќе од 500 продолжиле да горат и понатаму , а некои од нив се надвор од контрола. Пожарникарите се фокусирани на оганот кој гори во близина на нуклеарниот објект во Соров во близина на Москава Претседателот Дмитриј Медведев денеска отпушти неколку високи воени претставници поради небрежност откако пожарите опустошија воена база.

XS
SM
MD
LG