Достапни линкови

МВР со потврдата за Латас направила упад во Законот за лустрација


Министерството за внатрешни работи и министерката Гордана Јанкулоска со потврдата што му ја издале на новинарот Драган Павловиќ Латас дека не бил соработник со тајните служби извршиле упад во Законот за лустрација,изјави претседателот на Комисијата за лустрација, Јанаќе Витановски. Пред неколу месеци некои медиуми посочија дека новинарот бил дел од српската шпионска мрежа во земјава, но МВР за неколку часа обезбеди документи со кои ги демантираа тврдењата. Од комисијата за лустраицја тврдат дека министерот не е надлежен да носи никакви кфалификаци , туку тоа е работа на комисијата
XS
SM
MD
LG