Достапни линкови

Во бомбашки напад во Пакистан тројца мртви


Бомбаш самоубиец ја активирал бомбата во близина на полициска станица во северниот град Пешава во Пакистан, соопштуваат од полицијата. Во нападот се убиени тројца луѓе, вклучувајќи и еден полициски офицер. Во експлозијата настрадале и две возила.
XS
SM
MD
LG