Достапни линкови

Лидерот на чеченските милитанти не се повлекува


Лидерот на чеченските милитансти Доку Умаров изјави дека нема да се повлече од функцијата. Претходно беше објавено видео во кое Умаров изјавува дека се повлекува од здраствени причини и дека ќе го препушти водството на исламистичката организација на Асламбек Вадалов. Но во последното видео обраќање Умаров вели дека претходната изјава била лажни и дека тој има добро здравје.
XS
SM
MD
LG