Достапни линкови

Во насилствата во Карачи загинале 58 луѓе


Пакистан денеска распореди дополнителни сили за безбедност во Карачи, откако преку ноќта беа убиени 13 луѓе во етничкото и политичкото насилство. Од понеделникот до денеска се убиени повеќе од 58 луѓе . Насилствата започна по убиството на локалниот политичар Раза Хајдер . Владиниот портпарол изјави дека се распоредени дополнителни безбедносни сили, но не соопшти колку.
XS
SM
MD
LG