Достапни линкови

БП: запрен истекот на нафта во Мексиканскиот залив


Бритиш петролеум соопшти дека со напорите за перманентно запирање на истекот на нафтата во Мексиканскиот залив биле постиганти посакуваните ефекти. Милиони галони на нафта истекоа во морето по експлозијата на платформата на БП што се случи на 20 април годинава.
XS
SM
MD
LG