Достапни линкови

Пакистанскиот претседател пристигна во Британија


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари пристигна во посета на Британија која е засенета со спорот околу британското предупредување дека таа земја не прави доволно во борбата против тероризмот. За време на петдневната посета тој треба да се сретне и со британскиот премиер Дејвид Камерон кој изјави дека останува на својот став оти елементи во Пакистан го поддржувале, како што рече, извозот на тероризам во Авганистан и Индија. Одлуката на Зардари да остане пет дена во Британија предизвика критики во Пакистан со оглед на големите монсунски поплави во таа земја во кои загинаа над 1500 луѓе.
XS
SM
MD
LG