Достапни линкови

Средба на лидерите на двете заедници на Кипар


Во Никозија денеска ќе се оддржи уште една средба меѓу лидерите на двете заедници во Кипар во рамките на нивниот дијалог за обединување на островот, соопштуваат кипарските грчки медиуми. Се очекува кипарскиот претседател Димитрис Христофиас и лидерот на кипарските Турци Дервиш Ероглу да продолжат со разгледување на прашањето за сопственоста на имотите.
XS
SM
MD
LG