Достапни линкови

Во Кина убиени три деца и нивниот учител


Три деца и нивниот учител загинале во напад во една градинка во источниот дел на Кина. До нападот, според очевидци, дошло вчера во провинцијата Шандонг. Локалните власти одбиваат да дадат некаква информација за инцидентот. Во Кина изминатата пролет се случија неколку напади во училишта и градинки во кои загинаа 17 луѓе, од кои 15 деца. До сега двајца напаѓачи биле осудени на смрт и егзекутрани, а двајца сами се убиле по нападите.
XS
SM
MD
LG