Достапни линкови

Убил осуммина, па се самоубил


Возач во една компанија за дистрибуција на пиво во градот Манчестер во американската сојузна држава Конектикат убил вчера осум свои колеги откако добил отказ, по што се самоубил. Претставник на синдикатот кој бил присутен на нападот, изјавил дека возачот работел во фирмата неколку години, а неодамна бил повикан пред дисциплинска комисија. Во моментот кога возачот отворил оган, во складот на компанијата се наоѓале меѓу 50 и 70 луѓе.
XS
SM
MD
LG